جمعه ١٠ تير ١٤٠١
صفحه اصلی > واحد فراهم آوری و پردازش منابع > واحد نمایه سازی پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی ومجلات 

واحد نمایه سازی پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی ومجلات


نمایه سازی پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی به عنوان یکی از فرایندهای تخصصی رشته کتابداری و اطلاع رسانی تنها در معدودی از دانشگاه های کشور و از جمله دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام می شود. در بخش نمايه سازي فعاليت هاي تخصصي فهرست نويسي توصيفي (بر اساس قواعد انگلو امريكن) و نمايه سازي به زبان كنترل شده توسط كتابداران متخصص انجام مي شود.

این بخش وظیفه گردآوری ، سازماندهی و آماده سازی طرح های تحقیقاتی / پايان نامه های تحصيلی  فارغ التحصیلان رشته های دکترای تخصصی و فوق تخصصی پزشکی و PhD و دوره های عمومی پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی و کارشناسی  ارشد کلیه رشته های دانشگاه علوم پزشکی همدان را برعهده دارد و کلیه فارغ التحصیلان فوق موظف به تحویل یک نسخه طرح پژوهشی / پایان نامه خود  به این بخش می باشند

کليه پايان نامه ها و طر ح های تحقیقاتی به همراه لوح فشرده (CD) آن - با فرمتpdf  ,WORD دريافت می شود که 10 صفحه اول این مدارک در نرم افزار بصورت دیجیتال قابل رویت است.

پس از نمایه سازی و ورود اطلاعات در نرم افزار کتابخانه ای فرمت چاپی و CD آن جهت فایل در قفسه مخصوص پایان نامه ها ارسال می گردد.

اطلاعات توصیفی و تحلیلی این منابع در نرم افزار آذرخش ورود اطلاعات می شود سپس عملیات آماده سازی جهت نگهداری و ارائه خدمات به متقاضيان به مخزن  کتابخانه مرکزی ارسال می شود.