پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
صفحه اصلی > راهنماها و بروشورها > ایجاد پروفایل شخصی در Research Gate 

معاونت تحقيقات و فناوري

مديريت اطلاع رساني و كتابخانه مركزيدریافت نسخه

ایجاد پروفایل شخصی در Research Gate

معرفی Research Gate

مدیریت و اشتراک اطلاعات تخصصی پژوهشگران که هدف آن معرفی و مشاهده پذیری نتایج پژوهش ها و ارتباط  پژوهشگران در نقاط مختلف دنیاست، یک حوزه دارای اهمیت می باشد یکی از شناخته شده ترین پروفایل های نویسندگان که به عنوان یک شبکه اجتماعی علمی از آن یاد می شود، Research Gate است. امکان عضویت در این شبکه علمی صرفاً از طریق ایمیل دانشگاهی امکان پذیر می باشد. این ویژی در کنار سایر نقاط قوت مانند قسمت پرسش و پاسخ آن را متمایز از سایر پروفایل های شخصی پژوهشگران کرده است. ثبت نام در این شبکه رایگاه است. این شبکه، محدود به یک رشته موضوعی خاص نیست و محققان از همه رشته ها می توانند در آن ثبت نام کنند. بعد از ثبت نام، محقق می تواند عناوین تألیفات، زمینه ها ی علاقه مندی و مهارت خود را از طریق پروفایل تخصصی خود با سایر محققان به اشتراک بگذارد محققان برای بارگزاری تألیفات در پروفایل خود، هیچ محدودیتی ندارند و علاوه بر مقالات مجلات و کنفرانس ها، قادر هستند تا اطلاعات خام ، پژوهش های نا تمام و نتایجی که از نظر آماری معنی دار نیستند را بارگزاری کنند. پژوهشگران می توانند همه تجربیات خود، حتی گزارش آزمایش های بی نتیجه را نیز در Research Gate منتشر کنند. در نتیجه، دیگران آن اشتباهات را تکرار نمی کنند. همان طور که اشاره شد، تجارب و آثار اعضاء Research Gate در پروفایل شخصیشان، بصورت خود-آرشیوی ذخیره می گردد. در این سایت قابلیت پیگیری پژوهش های مشابه با موضوع پژوهش ما وجود دارد به نحوی که آثار علمی نویسندگانی که Follow می شوند از طریق Research Gate به ایمیل دانشگاهی کاربر ارسال می گردد.

 

مرحله اول:

 

 

برای شروع عضویت باید به آدرس www.reseachgate.net  مراجعه نمائید.

 

مرحله دوم

مرحله سوم:

در این مرحله، مطابق شکل شماره 3 در صورتی که مشخصات مقاله مشاهده شده با شما مطابقت دارد، گزینه I am the author را انتخاب و در غیر اینصورت گزینه This is not me را انتخاب کنید. از آنجایی که مقالات نویسندگان با نام های مشابه در این مرحله ممکن است زیاد باشد، شما می توانید گزینه Skip this step را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

 

 

مرحله چهارم

نام دانشگاه یا مرکز آموزشی و بعد گروه آموزشی و ایمیل دانشگاهی و Password را وارد نمائید.

 

 

مرحله پنجم

نام گروه آموزشی را وارد نمائید.

 

 

مرحله ششم

رشته مورد نظر را انتخاب کنید، به عنوان مثال: ما مطابق شکل شماره 6 بیولوژی را انتخاب کردیم.

 

 

مرحله هفتم

زیر مجموعه رشته را انتخاب نمائید. حداکثر سه زیر مجموعه را برای هر رشته می توانید انتخاب نمائید.

 

مرحله هشتم

مهارت ها و تجربیات خود را وارد نمائید.

 

 

مرحله نهم

عکس خود را از فایل مورد نظر انتخاب کرده و الصاق نمائید. در صورتی که تمایلی به عکس دار بودن پروفایل خود ندارید. گزینه Skip this step را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

 

 

مرحله دهم

باید ایمیل خود را چک کنید تا عضویت کامل شود.

 

مرحله یازدهم

در این قسمت وارد می شوید که قسمت های مختلف ASK A QUESTION که می توانید سوالات خود را وارد نمائید.

ADD YOUR PUBLICATION مقالات خود را وارد نمائید و INVITE COLLEAGUES که از همکاران و پژوهشگران که مرتبط با رشته و زمینه موضوعی تحقیقاتی شما هستند دعوت نمائید.