زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان EN

واحد نمایه سازی پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی ومجلات

 

نمایه سازی پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی به عنوان یکی از فرایندهای تخصصی رشته کتابداری و اطلاع رسانی تنها در معدودی از دانشگاه های کشور و از جمله دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام می شود. در بخش نمایه سازی فعالیت های تخصصی فهرست نویسی توصیفی (بر اساس قواعد انگلو امریکن) و نمایه سازی به زبان کنترل شده توسط کتابداران متخصص انجام می شود.

این بخش وظیفه گردآوری ، سازماندهی و آماده سازی طرح های تحقیقاتی / پایان نامه های تحصیلی  فارغ التحصیلان رشته های دکترای تخصصی و فوق تخصصی پزشکی و PhD و دوره های عمومی پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی و کارشناسی  ارشد کلیه رشته های دانشگاه علوم پزشکی همدان را برعهده دارد و کلیه فارغ التحصیلان فوق موظف به تحویل یک نسخه طرح پژوهشی / پایان نامه خود  به این بخش می باشند

کلیه پایان نامه ها و طر ح های تحقیقاتی به همراه لوح فشرده (CD) آن - با فرمتpdf  ,WORD دریافت می شود که 10 صفحه اول این مدارک در نرم افزار بصورت دیجیتال قابل رویت است.

پس از نمایه سازی و ورود اطلاعات در نرم افزار کتابخانه ای فرمت چاپی و CD آن جهت فایل در قفسه مخصوص پایان نامه ها ارسال می گردد.

اطلاعات توصیفی و تحلیلی این منابع در نرم افزار آذرخش ورود اطلاعات می شود سپس عملیات آماده سازی جهت نگهداری و ارائه خدمات به متقاضیان به مخزن  کتابخانه مرکزی ارسال می شود.

 

 

نشانی: 

نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 270
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 29316
تعداد کاربران بر خط 1